500 071 005 698 505 673
Łętownia 4638-100 Stzyżów

ATRAKCJE W OKOLICY AGROTURYSTYKI

Stoki narciarkie "Oazaski"

zielony gaj agroturysyka - stok narciarki oazaski
zielony gaj agroturysyka - stok narciarki oazaski 2
zielony gaj agroturysyka - stok narciarki oazaski 3
zielony gaj agroturysyka - stok narciarki oazaski 1
zielony gaj agroturysyka - stok narciarki oazaski 4
previous arrow
next arrow

W pobliżu Agroturystyki Zielony Gaj znajdują się liczne wyciągi narciarskie obiekty „Oazaski” przeznaczone zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i dla początkujących oraz dzieci, oświetlone, sztucznie naśnieżane. Na terenie obiektu „Oazaski” znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarka dla tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę ze sportami ziemowymi. Idealne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy:

 • Nartostrada: długość zjazdu 1100 m; różnica poziomów wzniesień 100m;
 • Stok duży: długość zjazdu 500m; różnica poziomów wzniesień 100m; długość wyciągu 450m; wyciąg orczykowy podwójny; przepustowość 1200 osób;
 • Średni stok: długość zjazdu 200m; różnica poziomów wzniesień 25m; długość wyciągu 150m;
 • Mały stok 1: dla początkujących: długość zjazdu 100m;
 • Mały stok 2: długość 100m; różnica poziomów 25m.

Więcej informacji można znaleźć na stronie – www.oazaski.type.pl

Park Wodny "Otylia"

W odległości 3 km od Agroturystyki Zielony Gaj można skorzystać z parku wodnego „Otylia”, który oferuje bardzo wiele atrakcji, jak między innymi:

 • basen sportowy,
 • basen rekreacyjny,
 • sauna sucha,
 • łaźnia parowa,
 • zjeżdżalnia,
 • kąpiel perełkowa,
 • Zabłockie inhalatorium solankowe,
 • masaż klasyczny,
 • siłownia,
 • lodowisko sztuczne (sezonowe),
 • korty tenisowe.

Więcej informacji na stronie – parkwodny.cstr.pl

zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 1
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 2
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 3
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 4
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 5
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 6
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia 7
zielony gaj agroturysyka - park wodny otylia
previous arrow
next arrow

Turystyka piesza

zielony gaj agroturysyka - turystyka piesza strzyżów
zielony gaj agroturysyka - turystyka piesza strzyżów 3
zielony gaj agroturysyka - turystyka piesza strzyżów 2
zielony gaj agroturysyka - turystyka piesza strzyżów 4
zielony gaj agroturysyka - turystyka piesza strzyżów 1
previous arrow
next arrow

Idealne warunki również do uprawiania turystyki pieszej, możliwość dobrania tras zarówno dla początkujących, jak również dla zaawansowanych turystów. Idealne tereny dla uprawiających nordic walking. Przez najciekawsze fragmenty gminy przebiegają 2 szlaki turystyczne:

 

 • Zielony szlak prowadzi ze Strzyżowa w kierunku południowym przez Godową – Brzeżankę i wchodzi na grzbiet Pasma Brzeżanki, gdzie dochodzi czarny szlak turystyczny z Babicy. Z grzbietu Pasma Brzeżanki zielony szlak schodzi do Bonarówki, skąd prowadzi do ruin zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu.
 •  
 • Czarny szlak prowadzi z Babicy przez Lubenię, Połomię, Działy do Żarnowej. Następnie polami schodzi do doliny Stobnicy, aby stromą drogą wspiąć się na Pasmo Brzeżanki. Tu czarny szlak turystyczny łączy się ze szlakiem zielonym.

Więcej na stronie – www.strzyzow.pl/sciezki-turystyczne

Trasy rowerowe

W okolicy znajduje się bardzo wiele znakowany tras rowerowych. Po zaopatrzeniu się w mapę okolicznych terenów można również indywidualnie tworzyć własne trasy – korzystając z dużej ilości dróg lokalnych jak również polnych i leśnych . Piękne widoki, zróżnicowanie terenu, zapewnia niezapomniane wrażenia. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno kolarze początkujący,jak również miłośnicy kolarstwa górskiego (odbywa się tutaj jedna z imprez maratonu rowerowego MTB Cyklokarpaty).

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

zielony gaj agroturystyka - trasy rowerowe strzyżów 6
zielony gaj agroturysyka - trasy rowerowe strzyżów 2
zielony gaj agroturysyka - trasy rowerowe strzyżów 3
zielony gaj agroturysyka - trasy rowerowe strzyżów 4
zielony gaj agroturysyka - trasy rowerowe strzyżów
previous arrow
next arrow

Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej

Zbiory stanowi kilka tysięcy eksponatów o wysokiej wartości muzealnej z następujących dziedzin: paleontologia, archeologia, historia, archiwalia, kultura materialna, militaria, sztuka oraz etnografia. Muzeum podlegają trzy filie. Obejmują one tunel schronowy dla pociągu sztabowego z czasów II wojny światowej przy ul. Tunelowej, Galerię Miejską przy ul. Rynek 15 oraz wystawę poświęconą mieszkańcom Strzyżowa pochodzenia żydowskiego, zaaranżowaną w budynku byłej synagogi (obecnie biblioteki) przy ul. Przecławczyka 6. Muzeum jest licznie odwiedzane zarówno przez grupy zorganizowane, jak też osoby indywidualne. Uczestniczy w ogólnopolskiej Nocy Muzeów, wspiera działalność mieszkańców na polu kultury i nauki, bierze aktywny udział w przekazywaniu wartości patriotycznych poprzez organizowanie wystaw tematycznych, warsztatów i spotkań muzealnych, czy też konkursów. Chroni pamięć o mieszkańcach i ich dziejach, zabezpieczając przed zniszczeniem i zapomnieniem materialne i pozamaterialne ślady ich działalności, przechowując je dla przyszłych pokoleń i udostępniając zwiedzającym.

 

Więcej informacji na  –  www.muzeum-strzyzow.pl 

Bunkier Kolejowy w Strzyżowie

We wschodniej części miasta znajduje się obiekt architektury militarnej – tunel schronowy wraz z obiektami pomocniczymi. Wchodził on w skład całego kompleksu schronowego Fűhrershauptguarier – Anlage Sűd wzniesionego również w Stępinie-Cieszynie. W odróżnieniu od pozostałych schronów kolejowych na terenie Polski, schron w Strzyżowie ma charakter podziemny – został on przekopany pod Żarnowską Górą.

 

W skład zespołu w Strzyżowie wchodziły: tunel schronowy dla pociągu sztabowego, bierne schrony zaplecza technologicznego, tunel instalacyjny, 1-torowa bocznica kolejowa, drewniany peron pomiędzy tunelem, a stacją kolejową oraz grobla o nieznanym przeznaczeniu. Z obiektów zachowały się: tunel schronowy wraz z tunelem instalacyjnym oraz schrony zaplecza technologicznego. W dniach 27-28.08.1941 r., w związku ze spotkaniem Hitlera z Mussolinim w Stępinie, w tunelu strzyżowskim bazował pociąg sztabowy Hitlera „Amerika”. W 1944 r. tunel został opanowany przez partyzantów AK.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie  –  www.strzyzow.pl//tunel/

Schron Kolejowy Cieszyna - Stępina

Wiosną 1940r. Naczelne Dowództwo Wojsk Lądowych hitlerowskiego Wermachtu wybrało Podkarpacie na lokalizację jednej z wysuniętych kwater dowodzenia, przygotowanych dla kierowania operacją zmierzającą do opanowania ZSRR. Jeden z głównych obiektów zlokalizowano we wsi Stępina. Prace budowlane rozpoczęto w lecie 1940r. Projektowanie i wykonawstwo spoczywało na największej niemieckiej organizacji budowlanej – Organizacji Todta.

 

Dla zamaskowania rzeczywistego przeznaczenia inwestycji, oficjalnie przedsięwzięcie zarejestrowano jako budowa jednego z zakładów dla berlińskiej firmy chemicznej „Askania – Werke”. Plac budowy objęty był ścisłą ochroną wojskową i dostęp do wznoszonych schronów żelbetonowych mieli tylko upoważnieni Niemcy. Łącznie zatrudnionych było ok. 3-6 tysięcy ludzi. Budowę zakończono w lecie 1941r.

 

Więcej na stronie  –  www.schronkolejowy.pl

Spływy kajakowe po Wisłoku

Spływy kajakowe „LOLEK” to niesamowite przeżycia związane z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Oferujemy Państwu mile spędzony czas na rzece Wisłok i nie tylko.
 
Zapraszamy do wspólnego odkrywania piękna naszych terenów. Tutaj znajdziecie wszystko! Spokój, bliskość natury, zapierające dech w piersiach widoki! Popłyń razem z nami w kierunku nowej przygody.
 
Poza możliwością wynajęcia kajaków na trasy na Wisłoku planujemy również odwiedzanie innych rzek, a także wiele ciekawych imprez. Po spływie będzie możliwość zorganizowania ogniska integracyjnego.
 
Rezerwacja pod telefonem: 692 316 313
 
Więcej informacji na  –  facebook.com/splywykajakowelolek/
117760836_2724169347872595_5982036893310485722_o
117591859_2721437728145757_1315144726739321765_o
117803870_2724169504539246_656741063311582241_o
117336946_2720738564882340_727570491464869766_o
previous arrow
next arrow

Kręgielnia "Bowling Cegielnia" w Dobrzechowie

ef52ad91-1181-4798-911f-361d2c63875a
3c0152b9-2fe5-457f-a94f-919208ea7cb1
787f5716-ebde-4c21-bd96-cc485a167a4d
83d622d3-5f3a-4ec2-aca0-2d7551b77e76
previous arrow
next arrow

ręgielnia Bowling Cegielnia zaprasza wszystkich na zabawę w nowoczesnej kręgielni na Podkarpaciu oraz spróbowanie naszych pysznych dań. Gwarantujemy sympatyczną obsługę, niezwykłe smaki oraz świetną atmosferę i zabawę przy kręglach!

 

Zapewniamy najwyższej jakości pyszną pizzę w Strzyżowie i okolicach. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem oraz korzystamy tylko i wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych składników i sprawdzonych dostawców dzięki czemu jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

Tu jest Twoje miejsce spotkań, w którym posłuchasz swojej lubionej muzyki, spędzisz miło czas z bliskimi, oraz zaspokoisz swój głód i pragnienie.

 

Więcej informacji na stronie  –  www.bowlingcegielnia.pl